Dzień Patrona

Niespełna cztery miesiące temu wspólnie przeżywaliśmy uroczystość nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych w Legnicy oraz prawa posiadania sztandaru. Tamto wydarzenie zapisało się nie tylko na kartach historii szkoły, ale także w sercach Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców. 
Czytaj dalej...

Przygotowania dekoracji na uroczystość nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych w Legnicy

Przygotowania do uroczystości nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych w Legnicy obejmowały wiele różnych sfer. O dekorację Sali Królewskiej, szkolnych korytarzy, ozdoby dla członków chóru i orkiestry zadbały p. Edyta Musielak, p. Edyta Sandura, p. E. Stasz, p. M. Kowalczyk, p. M. Nazarewicz, p. Iwona Rostkowska oraz p. Bernadeta Stasz. Dzięki kreatywności nauczycielek, ich wysiłkowi i wielu godzinom dodatkowej pracy uroczystość nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych w Legnicy zyskała przepiękną oprawę, podkreślającą wagę tego historycznego wydarzenia. 

Czytaj dalej...

Symbole Zespołu Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Legnicy

24.11.2023r. odbyła się uroczystość nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych w Legnicy. Wraz z nią nasza szkoła zyskała symbole - utożsamiające ją z Patronem - wielkim, polskim kompozytorem. Są wśród nich:
 
Sztandar Zespołu Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Legnicy
 
Sztandar został zaprojektowany przez uczennicę klasy VI OSM II st. Adriannę Wilk. Na awersie sztandaru, w centralnej części, na kremowym tle umieszczony jest portret patrona szkoły – Fryderyka Chopina. Nad nim wyszyto złotymi literami nazwę szkoły: Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. Pod wizerunkiem widnieje napis im. Fryderyka Chopina. W tle wizerunku patrona widać zapis nutowy - symbol twórczości kompozytora. Na rewersie sztandaru, na czerwonym tle widać
Godło Polski – wizerunek orła białego w złotej koronie. Jego rozpostarte skrzydła symbolizują niezwykłą siłę i gotowość do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Orzeł został wyhaftowany  srebrną nicią – kolorem, który jest symbolem sprawiedliwości, szczerości i pokoju. Nicią  złotą wyhaftowano koronę, dziób i pazury.  Czerwony kolor tła nawiązuje do barw narodowych, symbolizuje odwagę oraz zwycięstwo. Nad  orłem znajduje się napis: Rzeczpospolita Polska.
 
Hymn Szkoły "Kocha Cię Ojczyzna Twa"
Muzykę hymnu napisała uczennica klasy III OSM II st. Nikola Ślusarz, słowa pani Magdalena Baranowicz i pani Aleksandra Kasiłowska, aranżacja orkiestrowa pan Paweł Stuczyński.
 
Logo szkoły
Logo zostało zaprojektowane przez  dr hab. Grzegorza Niemyjskiego - prof. ASP we Wrocławiu i graficznie opracowane przez Pana Dariusza Borowca z Agama Media. Widoczny jest na nim profil Fryderyka Chopina i wpisana w niego nazwa szkoły - Zespół Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Legnicy. 
Czytaj dalej...

Listy gratulacyjne i życzenia z okazji uroczystości nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych

Z okazji uroczystości nadania imienia Fryderyka Chopina Zespołowi Szkół Muzycznych oraz prawa posiadania sztandaru nasza szkolna społeczność otrzymała moc życzeń i gratulacji.  Dziękujemy za słowa uznania dla naszej pracy, która jest powodem do dumy z przeszłości,  a jednocześnie zobowiązaniem na przyszłość oraz inspiracją do dalszych działań w sferze dydaktyczno-wychowawczej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Uczestniczymy w programach: