Grupa Teatralna „Mistyfikacja”

Grupa działa od roku szkolnego 2013/14 i co roku wiosną przedstawia efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. W jej skład wchodzą uczniowie OSM i SM II st., co niewątpliwie sprzyja integracji uczniów obu typów szkół. Opiekunką grupy i reżyserką spektakli jest Natalia Ceroń-Janusz, nauczycielka fortepianu i jednocześnie wielka miłośniczka teatru.

Młodzi aktorzy prezentują się w bardzo zróżnicowanym repertuarze, co jest atrakcyjne dla nich samych i publiczności. Grupa Teatralna „Mistyfikacja” miała okazję zmierzyć się z tekstami Sławomira Mrożka, Moliera, a ostatnio Michała Bałuckiego. Ostatnia z wystawionych do tej pory sztuk to Krewniaki, stanowiący nie tylko krytykę nepotyzmu i układów, które zaczynają się już w podstawowej komórce społecznej, jaką jest rodzina, ale również świetny materiał warsztatowy dla młodego aktora i przede wszystkim młodego człowieka. - Pracując nad tekstem Bałuckiego, a wcześniej Moliera, młodzież miała okazję poznać i utrwalić zasady savoir-vivre’u, a także wzbogacić słownictwo o – co prawda – nieużywane już dziś, ale wciąż eleganckie wyrażenia, obowiązujące w tak zwanym „dobrym domu” – mówiła tuż po spektaklu Natalia Ceroń-Janusz.

Wart podkreślenia jest fakt ogromnego zaangażowania członków Grupy Teatralnej „Mistyfikacja”, którzy – na co dzień znani z aktywności innego rodzaju – najwyraźniej odkryli w sobie niezmierzone pokłady zdolności aktorskich i z każdym spektaklem prezentują jeszcze lepszą formę. Grupa ma już swoje grono wiernych fanów, którzy każdy jej występ nagradzają gromkimi brawami.

Należy również dodać, że młodzi artyści prezentują efekty swojej pracy także w ramach akcji charytatywnych, z których dochód przekazywany jest na szczytne cele.

 

  • Czytany 3665 razy
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: