Sukces naszej uczennicy w Poznaniu!
- Dział: Sukcesy uczniów
Komunikat
- Dział: Informacje praktyczne
Do legnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz miejskich instytucji trafiło 30 defibrylatorów AED wraz z szafkami i niezbędnym oznaczeniem. To element projektu „Bezpieczne przestrzenie publiczne Legnicy”, realizowanego dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź. Przed szkołami kolejny etap tj. szkolenia z pierwszej pomocy i obsługi AED. W każdej placówce objętej projektem odbędą się dwa takie szkolenia dla uczniów.
Wspólne korzenie, wspólna duma – relacja z uroczystego apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Dział: Informacje praktyczne
W kalendarzu każdego Polaka maj zajmuje miejsce szczególne. To czas, w którym przyroda budzi się do życia, a my – jako naród – wracamy myślami do fundamentów naszej państwowości i tożsamości. Dzisiejszy dzień w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Legnicy stał się pięknym dowodem na to, że pamięć o historii nie musi być jedynie obowiązkiem, ale może stać się żywym, poruszającym doświadczeniem łączącym pokolenia.
Wizyta klasy 4a w Muzeum Miedzi w Legnicy
- Dział: Informacje praktyczne
W dniu 24.04 uczniowie klasy 4a odwiedzili Muzeum Miedzi w Legnicy. Podczas wizyty dzieci zwiedzały z przewodnikiem wystawę czasową „Nikifor – fenomen samorodnego talentu”, poznając twórczość jednego z najbardziej niezwykłych artystów prymitywistów.
Fletowe sukcesy w Filharmonii Gorzowskiej!
- Dział: Sukcesy uczniów
20 kwietnia 2026 roku Gorzów Wielkopolski stał się stolicą fletu. W prestiżowych wnętrzach sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Fletowy, zorganizowany przez PSM I st. im. W. J. Ciesielskiego.
Sukcesy naszych skrzypków we Wrocławiu! XVII Ogólnopolski Konkurs im. Grażyny Bacewicz
- Dział: Sukcesy uczniów
Złote siostry z ZSMuz! Wielki sukces Inki i Nadii Dudy na Mistrzostwach Polski
- Dział: Sukcesy uczniów
Z dumą informujemy spektakularnych sukcesach naszych uczennic! Siostry Inka oraz Nadia Duda udowodniły, że talent muzyczny idzie w parze z niesamowitą pasją do tańca, przywożąc złote medale z prestiżowych zawodów ogólnopolskich.
Alicja Ziemba Mistrzynią Polski w Fitnessie Sportowym
- Dział: Sukcesy uczniów
Z dumą informujemy o spektakularnym sukcesie uczennicy naszej szkoły! Alicja Ziemba z klasy VI wywalczyła pierwsze miejsce podczas XIV Mistrzostw Polski w Fitnessie Sportowym, które odbyły się 17-19 kwietnia 2026 roku w Gdańsku.
Tryumf naszych uczniów w XX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie!
- Dział: Sukcesy uczniów
Nasza szkoła po raz kolejny udowodniła, że wiedza i wartości idą w parze z wielkim sukcesem. Z ogromną radością dzielimy się wynikami jubileuszowej, XX edycji Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie, w której nasi uczniowie sięgnęli po najwyższe laury.
Sukces naszych uczniów w XI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Liturgicznej!
- Dział: Sukcesy uczniów
Z dumą informujemy o wyjątkowym osiągnięciu reprezentantów naszej szkoły. Po intensywnych przygotowaniach i przejściu przez wymagające etapy, aż troje naszych uczniów zdobyło prestiżowy tytuł finalisty XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej.
Świat ukryty w przedmiotach – nasi pasjonaci nagrodzeni w Galerii Piastów!
- Dział: Informacje praktyczne
Mówi się, że szkoła to przede wszystkim nauka, ale my wierzymy, że to także miejsce, w którym spotykają się fascynujące osobowości i rodzą się wielkie pasje. Ostatnie wydarzenia w legnickiej Galerii Piastów, podczas wystawy „Od małych zbiorów do dużych kolekcji”, pokazały, że nasi uczniowie potrafią patrzeć na świat w sposób wyjątkowy – znajdując duszę w przedmiotach, które dla innych mogą wydawać się zwyczajne.
Sukces na konkursie „Tańczące Smyki”!
- Dział: Sukcesy uczniów
Z dumą i wielką radością informujemy o sukcesie ucznia naszej szkoły! Matan Chyży, uczeń klasy I (cykl 4-letni), wziął udział w II Międzyszkolnym Konkursie „Tańczące Smyki”, który odbył się 16 kwietnia 2026 r. w Lesznie.
Więcej...
- Konsultacje skrzypcowe w formie lekcji otwartych
- Drugie życie odpadów, czyli wielki finał konkursu EKO-ZABAWKA!
- Sukcesy naszych skrzypków na XI Lubuskim Konkursie Skrzypcowym w Gorzowie Wielkopolskim
- Sukces naszych uczniów w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
- Sukces naszej uuczennicy w Lesznie!
- Wtorek muzyczny
- Sukcesy naszych gitarzystów na XXVI Ogólnopolskim Konkursie „Gitariada” w Kłodzku
- Sukces wokalistów naszej szkoły w XIX Ogólnopolskim Konkursie im. F. Platówny
- Sukces na IX Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach
- Sukcesy akordeonistów w Kłodzku











