Wielki sukces Natalii Dragan

W dniach 7-10.12.2022r. odbył się w Krakowie VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów. Uczennica naszej szkoły - Natalia Dragan - zajęła w nim pierwsze miejsce oraz zdobyła nagrody dodatkowe, w tym skrzypce mistrzowskie autorstwa Jana Pawlikowskiego, wykonane na wzór instrumentów tworzonych przez krakowskiego XVII-wiecznego lutnika Marcina Groblicza. Uczennicy przy fortepianie towarzyszył Pan Wiktor Szymajda.
 
Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów jest organizowany co 3 lata pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. W tegorocznej edycji  o kopię instrumentu Groblicza walczyło 42 skrzypków w wieku 13-19 lat z całej Polski. W jury zasiadali profesorowie Akademii Muzycznych z Krakowa, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Natalka była jedną z najmłodszych uczestników konkursu.
To ogromny sukces naszej młodziutkiej skrzypaczki.
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: