Makieta Akademii Pana Kleksa

Uczniowie IV a, zainspirowani lekturą Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”, wykonali makiety niezwykłej szkoły, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy, a nauczycielem był znakomity profesor – Ambroży Kleks.Dzieci pracowały indywidualnie lub w małych grupach, często pod czujnym okiem rodziców. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Powstały budowle ogromnych rozmiarów, odtwarzające z wielką precyzją zarówno fasadę szkoły, teren wokół jak i wnętrza samej Akademii.

Wszyscy uczniowie, którzy podjęli się tego zadania, zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

Z prac powstała wystawa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kolegów, zwłaszcza klas młodszych.

Ogromne brawa dla uczniów klasy IV a oraz ich rodziców!

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: