Muzyczny "Dzień dobra" w Zakładzie opiekuńczo - leczniczym "Samarytanin"

W środę (26 kwietnia 2023) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas (SKC) przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy odwiedzili podopiecznych legnickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej.


Uczniowie ze SKC włączają się w liczne akcję na terenie Diecezji Legnickiej i Miasta Legnica. Dzisiaj przybyli po to, aby podzielić się swoimi talentami i umiejętnościami muzycznymi – ich obecność wzbogaciła oprawę Mszy św., a po zakończonej Eucharystii zaprezentowali zgromadzonym kilka utworów.

Wolontariusze przynieśli także upieczone przez nich „babeczki”, które zostały rozdane pacjentom ZOLu obecnym w kaplicy, jak i na salach.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego w ubiegłą sobotę „Dnia Dobra”. Z pewnością obecność wolontariuszy i ich spotkanie z podopiecznymi ZOLu była tym dobrem, którego wspólnie mogliśmy doświadczyć.
 
 
 
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: