Psycholog

PSYCHOLOG SZKOLNY

Rafał Dorobek

 

pokój nr 237

 

 

 

poniedziałek          13.30 – 16.30

 

wtorek                 12.30 – 15.30   

 

środa                    8.30 – 10.30   

 

czwartek               12.30 – 15.30 

 

piątek                    -

 

Czytaj dalej...

Informacja od psychologa szkolnego

Drodzy rodzice i uczniowie, 

Przygotowałem kolejną część wskazówek i zaleceń, które - mam nadzieję – będą wsparciem w różnych codziennych sytuacjach. Dzisiaj popracujemy nad wzmacnianiem motywacji do pracy i nauki. W zależności od sytuacji w psychologii wspomina się o dwóch rodzajach motywacji – wewnętrznej i zewnętrznej. Jako bardziej korzystną określa się pierwszą z nich, która wiąże się z samodzielnym stawianiem sobie celów i dążeniem do nich. Jako motyw lub inspiracja do działania służą nam wtedy osobiste myśli lub oczekiwania.

 

Czytaj dalej...

Wsparcie psychologiczne

 
 
Drodzy rodzice i opiekunowie,
Docierają do mnie informacje o tym, że coraz częściej dostrzegacie u siebie i swoich dzieci obniżenie poziomu motywacji, wzrost napięcia i doświadczacie dyskomfortu psychicznego w związku z we sytuacją epidemiologiczną i przedłużeniem nauczania zdalnego. Chciałbym zaoferować swoją pomoc w tych trudnych momentach. W ramach swojej pracy prowadzę konsultacje dla rodziców, zajęcia indywidualne z uczniami oraz przygotowuję wskazówki i zalecenia do pracy. Możecie Państwo skontaktować się ze mną już poprzez Microsoft Teams, ale także poprzez adres mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Stosuję różne formy pracy (kontakt mailowy, video rozmowy oraz rozmowy telefoniczne) tak, aby były skuteczne w indywidualnych przypadkach i dopasowane do Waszych potrzeb i możliwości. Wiem, że ten okres jest bardzo trudny, ponieważ wymaga często połączenia zadań w kilku obszarach – zawodowym, osobistym oraz edukacyjnym, na co nikt z nas nie był przygotowany. Aby nieco wspomagać te działania będę wysyłał do Państwa cyklicznie wskazówki do pracy. Liczę, że będą przydatne, a także oferuję Państwu swoje wsparcie w indywidualnych przypadkach.
Czytaj dalej...

Aktualne informacje od psychologa szkolnego

W ramach swojej pracy w formie zdalnej prowadzę zajęcia indywidualne z uczniami, zajęcia indywidualne z rodzicami, przygotowuję zalecenia i wskazówki do pracy, opiniuję sytuację wychowawczą, kieruję rodziców lub uczniów do właściwych specjalistów i instytucji, wspomagam uczniów w wyborze kierunku kształcenia, a także monitoruję funkcjonowanie uczniów w warunkach nauczania zdalnego. Wspieram uczniów w zakresie wzmacniania zaburzonych funkcji intelektualnych, wzmacniania koncentracji, umiejętności radzenia sobie z emocjami, ćwiczenia umiejętności społecznych, udzielam porad i wsparcia w trudnych sytuacjach rodzinnych i wychowawczych. W ramach współpracy z rodzicami wzmacniam ich umiejętności wychowawcze, udzielam porad w sytuacjach losowych, udzielam wskazówek do pracy z dzieckiem dotyczących właściwego komunikowania się z nim oraz budowania relacji z dzieckiem.
 
Dla rodziców i uczniów jestem dostępny pod służbowym mail'em oraz poprzez aplikację Teams.
 
                                                                                                                                        Rafał Dorobek
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Uczestniczymy w programach: