program pit

OSTATNIE POŻEGNANIE

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły

 

Dzień 15 października 2019 jest kolejnym dniem żałoby w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, dniem "Ostatniego Pożegnania" śp. Wiktorii Wojciechowskiej - naszej uczennicy klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Z wielkim żalem w sercu uczestniczyć będziemy w uroczystości pogrzebowej, która odbędzie się 15 października 2019 o godz. 13.30 w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy przy ul. Wrocławskiej.

 

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, chcącym wziąć udział w uroczystości zapewniamy przejazd autokarem z Akademii Rycerskiej o godz. 12.45 oraz powrót.

 

 

Z wielkim żalem żegnamy naszą Wiktorię.

 

uczniowie, dyrekcja, kadra pedagogiczna

oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi

 

 


 

Każdy z nas nosi w sobie śmierć tych, których kochali: rodziców, rodzeństwa, dzieci, przyjaciół, innych bliskich osób. Byli oni nieodłączną częścią naszego życia. Po ich odejściu świat stał się inny – samotny, pusty, pozbawiony radości i sensu. Wraz z ich śmiercią umiera cząstka każdego z nas… Następuje wówczas czas bolesnej nieodwracalności. Niczego nie da się już zrobić – przeprosić, podziękować, powiedzieć tego, z czym tak długo się zwlekało. Jest już za późno na troskę, czułość, miłość. Teraz tę nieodwracalność – to, co było niewykonane, niewypowiedziane – trzeba nieść ze sobą.

 

Czy można od tego uciec? Można podjąć próbę nierozważania tego, co nastąpiło; niemyślenia o tym, co bolesne; można rzucić się w wir pracy, w wir codziennych obowiązków; można stawiać przed sobą coraz trudniejsze zadania, piąć się po drabinie kariery i nieustannie powtarzać – „nie jest aż tak źle”. To jednak nie ukoi naszego bólu i rozpaczy. Nie ma sensu spychać gorzkiej prawdy o sobie na dno pamięci, gdyż jest ona doskonałą nauczycielką pokory. Tak, nie było nas tam, gdzie być powinniśmy; nie było nas przy tym, kto tego najbardziej potrzebował… I nic tego nie zmieni.

 

Czas nie uleczy naszych ran, nie jest naszym sprzymierzeńcem. Po osobistym dramacie przeżywanym w samotności musimy żyć jak dawniej – między żywymi – tu i teraz, a nie w przeszłości pełnej wspomnień. Ważne jest jednak to, by obecność ludzi wśród nas już nieobecnych nie rozpłynęła się w niepamięci i nieuwadze. Ich życie potrafi bowiem przemienić nas, przemienić kształt naszego świata – już na zawsze.

 

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”

 

.

Czytaj dalej...

OSTATNIE POŻEGNANIE

W związku z tragiczną śmiercią naszej uczennicy kl. V Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia - Aleksandry Skinder, Dyrekcja szkoły ogłasza piątek 11 października 2019r. Dniem Żałoby w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Wszystkim uczniom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia szkoła zapewnia możliwość udziału i opiekę nauczycieli podczas uroczystości pogrzebowych oraz opiekę dla wszystkich uczniów w ramach określonego w tym dniu rozkładu zajęć lekcyjnych.

 

Z wielkim żalem żegnamy naszą Olę.

 

uczniowie, dyrekcja, kadra pedagogiczna
oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi

 

Czytaj dalej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzyła uczennicom i uczniom Pani Dyrektor Lucyna Huzarska, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
 
 
 
Czytaj dalej...

Uczestniczymy w programach: