program pit

Pasowanie na ucznia

Ślubujemy, że nie zawiedziemy!

29.11.2018r. odbyło się pasowanie na ucznia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Legnicy. 

Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, którego celem było nie tylko pokazanie uzdolnień wokalnych, rytmicznych i recytatorskich uczniów klas pierwszych, ale również upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.                           W programie znalazły się pieśni patriotyczne - „Piechota”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”, a także układy rytmiczne do utworów F. Chopina – Mazurek a-moll op. 68 nr 2, Mazurek D-dur op. 28 nr 15.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie. Kładąc na ramieniu każdego z nich srebrny klucz wiolinowy, pani dyrektor Lucyna Huzarska włączyła młodych adeptów sztuki muzycznej do grona uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Legnicy.

Życzymy dzieciom z klas pierwszych, aby ich uzdolnienia kiełkowały i wspomagane pracą własną pod czujnym okiem nauczycieli wzrastały oraz przynosiły radość wszystkim wokół.

Więcej w tej kategorii: « Warsztaty z glinolepienia Fitness »
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: