program pit

Krasomówcy są wśród nas

XXXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

LEGNICA 22 -25 LISTOPADA 2018 r.

W dniach 22 -25 listopada 2018 r. Legnica stała się stolicą młodych krasomówców, którzy po licznych eliminacjach mogli reprezentować swoje szkoły właśnie w naszym mieście.

 

Program konkursu był bardzo ciekawy i napięty. W czwartek uczniowie mieli okazję spotkać się z Łukaszem Jedlińskim – obecnie reporterem telewizji TVN 24, a parę lat temu uczestnikiem Konkursu Krasomówczego. Wysłuchali także wykładu jednego z jurorów – Janusza Mazurkiewicza, który poinstruował uczestników, jak mówić, aby wygrać! W piątek i sobotę odbywały się przesłuchania eliminacyjne i finałowe oraz atrakcje towarzyszące uczniom i ich opiekunom. Zmagania konkursowe zakończyły się 25 listopada 2018 r. wycieczką do Wrocławia, podczas której uczestnicy zwiedzili ,,Kolejkowo”, spacerowali po wrocławskim Rynku, a przede wszystkim nawiązywali nowe znajomości.

Zespół Szkół Muzycznych reprezentowały dwie uczennice: Karolina Ziemlicka – uczennica klasy 3 OSM II stopnia oraz Majana Wolak – uczennica klasy 1 OSM II stopnia.

Karolina Ziemlicka zajęła  6 miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej oraz otrzymała Nagrodę Specjalną im. Danuty Kukiz. W kategorii młodzieży gimnazjalnej brało udział 22 uczestników.

Majana Wolak zajęła 10 miejsce w XXXIV  Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych oraz otrzymała Nagrodę Specjalną im. Ludwika Gadzickiego. W kategorii szkół podstawowych udział brało 36 uczestników.

 

 

 A. Bałka

Więcej w tej kategorii: « WYCIECZKA TPD Uśmiech pod choinkę »
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: