program pit

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

W tym roku obchody Dnia Niepodległości miały wyjątkowy charakter. Była to okrągła, 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby przypomnieć historię rozbiorów i walki o wolność oraz uczcić tę szczególną rocznicę uczniowie klasy I OSM II st. – pod kierunkiem p. Grażyny Kucharskiej oraz p. Pauliny Lisowskiej - przygotowali program artystyczny. O oprawę muzyczną zadbała p. Ilona Kamecka. Chór składający się z uczniów klas V, VI OSM I st. oraz I OSM II st. wykonał hymn narodowy, a także liczne pieśni patriotyczne.

 

Apel zakończyły bardzo ważne i aktualne słowa:

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy – obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Równo 100 lat temu nasza Ojczyzna narodziła się na nowo, Polska powróciła na mapę Europy. Zawdzięczamy to tysiącom ludzi, którzy w sercu przez lata nosili obraz wolnej Polski, dumnej i niepodległej. Dzięki ich marzeniom o wolności, ich odwadze i poświęceniu, my, dzisiejsza młodzież znamy niewolę i wojnę tylko z lekcji historii. I miejmy nadzieję, że tak już pozostanie…..

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: