program pit 

To był projekt z klasą!

Młodzi ludzie niewątpliwie potrafią dostrzec zarówno blaski, jak i cienie codziennego życia. Wykazują się niekiedy przenikliwością niespotykaną u dorosłych. W celu wykorzystania tej umiejętności uczniowie klasy 3 OSM II st. pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - Magdaleny Baranowicz - podjęli się zrealizowania projektu edukacyjnego, którego tematem były ważne kwestie społeczne. Napisali scenariusz i nakręcili film kryminalny pt. "Schody odkupienia".

 

Dzieło to dotyczy problemów, które w dzisiejszych czasach tak często trapią młodych ludzi (podziały społeczne, zazdrość, nienawiść, brak porozumienia, potrzeba akceptacji). Uczniowie jako formę komunikacji wybrali film, by w sposób metaforyczny zaprezentować to, co jest niewyrażalne słowem. Uznali, iż taka forma realizacji projektu edukacyjnego może stanowić doskonały pretekst do rozmowy z innymi młodymi ludźmi. W listopadzie 2014r. film nakręcony przez gimnazjalistów został zgłoszony do konkursu - "Projekt z klasą" - organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Co prawda uczniowie nie odnieśli zwycięstwa. Otrzymali jednak certyfikat - "Szkoły dobrze zaprojektowanej".

 

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: