program pit 

Poetycki pociąg z Legnicy do Włocławka

Nikola Warda wzięła udział w Finale Turnieju Poezji Śpiewanej 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po regionalnych eliminacjach Nikola dostała rekomendację komisji dolnośląskiej, dzięki czemu wystąpiła w finałowych przesłuchaniach, które odbyły się w dniach 10-13 czerwca we Włocławku.

 

- To dla mnie ogromne wyróżnienie i fantastyczna przygoda – mówiła tuż po powrocie do domu. Szczególne znaczenie miały dla niej warsztaty z Katarzyną Winiarską i Elżbietą Zapendowską, których cenne wskazówki z pewnością poprawią warsztat młodej wokalistki. Co prawda Nikoli nie udało się zdobyć nagrody, ale wróciła pełna energii i bardzo pozytywnych wrażeń. – W trakcie tych kilku konkursowych dni poznałam wiele wspaniałych osób, które – tak jak ja – żyją muzyką i kochają śpiewać. Jestem pod wrażeniem świetnej organizacji konkursu i atmosfery, którą tworzyli jego uczestniczy oraz pracownicy Centrum Kultury Browar B, które – jak sama nazwa wskazuje – znajduje się w zabytkowych budynkach starego browaru. To miejsce naprawdę klimatyczne – dodaje Nikola Warda.

Dla ponad dwudziestu młodych artystów, którzy wzięli udział w finałowym koncercie, duże znaczenie miała także rozmowa z jurorami: Katarzyną Groniec, Teresą Drozdą, Lechem Śliwonikiem, Krzysztofem Herdzinem i o. Wacławem Oszajcą. Blisko dwugodzinne spotkanie pozwoliło im poznać nie tylko kryteria oceniania, ale stało się także przyczynkiem do dyskusji na temat znaczenia i miejsca poezji w dzisiejszym świecie.

Tegoroczny turniej zakończył Dobry Koncert w wykonaniu Soyka Kolektyw i laureatów 24. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. Całość poprowadził energetyzujący Sambor Dudziński - aktor, wokalista, performer, muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Pawła Woźnickiego.

Media

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: