Gazetka szkolna

Gazetka szkolna (12)

Witelon

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Witelonie -  patronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Czy wiesz kim był Witelon? Jakie miał związki z Legnicą? Jakie były jego odkrycia i ważniejsze prace? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w filmie poświęconym Witelonowi, który został przygotowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

Film o patronie Uczelni można obejrzeć na kanale Youtube  

 

Czytaj dalej...

Rok Tadeusza Różewicza

Tadeusz Różewicz był poetą, dramatopisarzem, scenarzystą filmowym, prozaikiem, satyrykiem,  a także tłumaczem poezji węgierskiej. Urodził się 9 października 1921 roku w Radomsku.  Jego ojciec, Władysław, był niższym urzędnikiem sądowym. Matka, Stefania Maria z Gelbardów, zajmowała się domem. Tadeusz miał 2 braci starszego Janusza i młodszego Stanisława.  

Czytaj dalej...

Ewa poleca, czyli jakie książki warto przeczytać

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z cyklu filmów poświęconych literaturze dla dzieci i młodzieży pt. "Ewa poleca, czyli jakie książki warto przeczytać".  W tym odcinku dowiecie się,od jakiej pozycji należy rozpocząć swoją przygodę z czytelnictwem i co sprawiło, że szklanka absurdu została wypełniona prawie po same brzegi. 
 
.be" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-saferedirecturl="https://www.google.com/url?q=https://www.youtube.com/watch?v%3Dhq3NzZlV4gk%26feature%3Dyoutu.be&source=gmail&ust=1611071303528000&usg=AFQjCNEif7OMJbilaE6YAce1PwNZN582vg">https://www.youtube.com/watch?v=hq3NzZlV4gk&feature=youtu.be
 
 
Czytaj dalej...

Wśród nocnej ciszy

Kolęda "Wśród nocnej ciszy" powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Autor tekstu i muzyki jest nieznany. Pierwszy raz kolęda, ukazała się w Śpiewniku kościelnym księdza Michała Marcina Mioduszewskiego, który przeznaczył ją do śpiewów mszalnych. Śpiewana była zazwyczaj zaraz po rozpoczynającej ją kolędzie "Pienia Aniołów brzmią". Obecnie cieszy się ogromną popularnością. Niekiedy jest wykonywana na rozpoczęcie pasterki.
 
Zapraszamy wszystkich do wysłuchania kolędy "Wśród nocnej ciszy" w wykonaniu Karoliny, Piotra i Wojciecha Olbrych oraz Oskara Łaby.
 
.be
Czytaj dalej...

Z miłości do ojczyzny

 

W uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości włączyła się cała społeczność szkolna. Najmłodsi uczniowie także udowodnili, że miłość do ojczyzny nie jest dla nich obca. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów przygotowanych przez młodych patriotów:

 Łucję Walczak z kl. II b OSM I st., Jakuba Jankowego z kl. III a OSM I st., a także   Anastazję Dombrovską i Antoninę Kłys z kl. II SM I st.

 

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Jesteśmy silni!

Uczennice klasy 6b OSM I st. udowodniły, że obdarzone są niezwykłym talentem. Zaledwie jedną przerwę zajęło im skomponowanie melodii oraz ułożenie tekstu piosenki dotyczącej koronawirusa. Młodym artystkom dziękujemy za podnoszące na duchu przesłanie utworu: "Jesteśmy silni, pokonamy tego wirusa!"
Redaktor naczelna
 
 
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Uczestniczymy w programach: