Gazetka szkolna

Gazetka szkolna (7)

Z miłości do ojczyzny

 

W uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości włączyła się cała społeczność szkolna. Najmłodsi uczniowie także udowodnili, że miłość do ojczyzny nie jest dla nich obca. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów przygotowanych przez młodych patriotów:

 Łucję Walczak z kl. II b OSM I st., Jakuba Jankowego z kl. III a OSM I st., a także   Anastazję Dombrovską i Antoninę Kłys z kl. II SM I st.

 

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Jesteśmy silni!

Uczennice klasy 6b OSM I st. udowodniły, że obdarzone są niezwykłym talentem. Zaledwie jedną przerwę zajęło im skomponowanie melodii oraz ułożenie tekstu piosenki dotyczącej koronawirusa. Młodym artystkom dziękujemy za podnoszące na duchu przesłanie utworu: "Jesteśmy silni, pokonamy tego wirusa!"
Redaktor naczelna
 
 
Czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły ochoczo chwycili za pióra, by za pomocą poezji wyrazić swoją wdzięczność i wyrazy uznania dla swoich ukochanych nauczycieli. Dziś prezentujemy Państwu wybrane utwory naszych młodych poetów.

 

Czytaj dalej...

Jerzy Liban

Jerzy Liban

Legnicki kompozytor epoki renesansu.

 

Życiorys:

Urodził w roku 1464 w Legnicy. Na początku uczył się w szkole kolegiackiej przy kościele św. Piotra i Pawła (dzisiejszej katedrze). Potem przeniósł się do Wielkopolski, gdzie od 1494r. studiował w Akademii Krakowskiej. Po ukończeniu nauki pracował jako nauczyciel w szkole parafialnej przy Kościele Mariackim w Krakowie. Zmarł w 1546r. w tym mieście.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Uczestniczymy w programach: