program pit

Winners and prizes

Winners and prizes

 

RESULTS XV INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA

I miejsce MILENA PIORUŃSKA
II miejsce HANNA POZORSKA
III miejsce ex aequo LIR VAGINSKY
ROKSANA GOPLAŃSKA
KACPER SOLARZ
Wyróżnienia KATARZYNA HEJNOWICZ
IZABELA KRZYSTEK
JAKUB STASZEL
NATALIE TOPERCZEROVA
INGA WAWRZYNKOWSKA
GAJA WILEWSKA
Najlepsze wykonanie utworu
Niccolo Paganiniego w grupie młodszej
MILENA PIORUŃSKA

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce BARTOSZ SKIBIŃSKI
II miejsce ex aequo SEMEN SŁOBODIANIUK
MICHAŁ ORLIK
III miejsce ex aequo PATRYCJA ULAŃSKA
MARIA BELICA
Wyróżnienia ADAM DZIEWIĄTKOWSKI
AGATA DOSZCZAK
KRYSTOF KOHOUT
KATARZYNA SCHULZ
OLIWIA BUJNOWICZ
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej
SARA DRAGAN
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu MILENA PIORUŃSKA
Występ z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie,
Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
oraz Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu
laureat GRAND PRIX: SARA DRAGAN

RESULTS XIV INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 30.03 - 1.04.2016

YOUNGER GROUP

I miejsce Simon Luethy (Niemcy)
II miejsce Wojciech Marcin Niedziółka (Polska)
III miejsce Weronika Weiss,
Michał Orlik (Polska)
Wyróżnienia Wiktoria Białostocka (Polska),
Aleksandra Wiktoria Jackiewicz (Polska/Austria) Angelika Malerczyk (Polska),
Paulina Helena Tomczuk (Polska)
Najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego Weronika Weiss

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce Bartłoniej Fraś (Polska)
II miejsce Bartosz Skibiński (Polska)
III miejsce Sylwia Marut,
Patrycja Ulańska,
Zuzanna Kuklińska (Polska)
Wyróżnienia JMarcin Nawara,
Karolina Podorska (Polska)
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej:
Bartłomiej Fraś
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu Simon Luethy,
Bartłomiej Fraś

RESULTS XIII INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 26-28. 04. 2015

YOUNGER GROUP

1ST PLACE Elias David Moncado (Niemcy)
2ND PLACE Wiktoria Białostocka (Kraków)
Justyna Grudzień (Poznań)
Wiktor Dziedzic (Koszalin)
3RD PLACE Zuzanna Kuklińska (Gdańsk)
4TH PLACE Patrycja Ulańska (Łódź)
Maria Belica (Częstochowa)
DISTINCTION Olivia Bujnowicz (Katowice)
Maria Elena Lascar (Legnica)
Angelika Malerczyk (Katowice)
Award for best performance of Paganini's composition Elias David Moncado (Niemcy)

OLDER GROUP

1ST PLACE Sulamita Ślubowska (Jelenia Góra)
2ND PLACE Marika Ikeya (Niemcy)
Bartosz Czyżewski (Jelenia Góra)
Paulina Malesza (Poznań)
Bartosz Skibiński (Łódź)
3RD PLACE Magdalena Turek (Kraków)
Judyta Kluza (Kraków)
Martyna Kaszkowiak (Opole)
DISTINCTION Dennis Schneiderka (Czechy)
Amelia Dziedzic (Koszalin)
Award for best performance of Paganini's composition Paulina Malesza
Award for most individuality Elias David Moncado
Perfomance with Sudecka Philharmonic Orchestra in Wałbrzych Sulamita Ślubowska
Bartosz Skibiński
Występ podczas III Festiwalu Jurajska Jesień
Muzyczna, Częstochowa 24.10.2015
Wiktor Dziedzic
Martyna Kaszkowiak
Award for the youngest performer Wiktor Dziedzic
Maria Elena Lascar

RESULTS XII INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 2-4. 04. 2014

YOUNGER GROUP

1ST PLACE Anne Luisa Kramb - Germany
2ND PLACE ex aequo Bartosz Czyżewski - Poland
Wiktoria Białostocka - Poland
3RD PLACE Justyna Grudzień - Poland
DISTINCTION Olivia Bujnowicz - Poland
Award for best performance of Paganini's composition Anne Luisa Kramb - Germany

OLDER GROUP

1ST PLACE ex aequo Julia Wrońska - Poland
Magdalena Heinz - Germany
2ND PLACE Sulamita Ślubowska - Poland
3RD PLACE ex aequo Martyna Łukasik - Poland
Jakub Przybycień - Poland
Konstancja Smolorz - Poland
DISTINCTION Amelia Dziedzic - Poland
Agnieszka Sawicka - Poland
Award for best performance of Paganini's composition Julia Wrońska - Poland
Award for most individuality Julia Wrońska - Poland
Perfomance with Sudecka Philharmonic Orchestra in Wałbrzych Julia Wrońska
Magdalena Heinz
Anne Luisa Kramb
Recital in Opolska Philharmonic Orchestra of J.Elsner Julia Wrońska
Magdalena Heinz
Anne Luisa Kramb
Sulamita Ślubowska

RESULTS XI INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 5-7. 04. 2013

YOUNGER GROUP

1ST PLACE ROBERT ŁAGUNIAK
2ND PLACE ex aequo BARBARA ŻOŁNIERCZYK
AGNIESZKA WOJTOWICZ
3RD PLACE ex aequo DOROTA DUDA
WIKTORIA BIAŁOSTOCKA
DISTINCTION JACEK GŁOGOWSKI
KAJA MICHAŁOWICZ
MARTYNA KASZKOWIAK
KATARZYNA HEJNOWICZ
The youngest finalist of competition WIKTORIA BIAŁOSTOCKA

OLDER GROUP

1ST PLACE ALEKSANDER DASZKIEWICZ
ALEKSANDRA BUCHOLC
2ND PLACE MAGDALENA HEINZ
3RD PLACE CAROLINA BLASKOVIC
DISTINCTION JULIA MAŁEK
MARIA SOSNOWSKA
Award for best performance of Paganini's composition ALEKSANDER DASZKIEWICZ
Award for most individuality MAGDALENA HEINZ
Performance with Philharmonic Sudecka in Wałbrzych ROBERT ŁAGUNIAK
MAGDALENA HEINZ
Performance with Philharmonic Opolska name J.Elsnera ALEKSANDER DASZKIEWICZ
ALEKSANDRA BUCHOLC

RESULTS X INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 12 - 15. 04. 2012 r.

YOUNGER GROUP

1ST PLACE MARTA GIDASZEWSKA
2ND PLACE ROBERT LAGUNIAK
3RD PLACE DARIA KULISHKINA
DONG-MYOUNG PARK
KATARZYNA GORSKA
DISTINCTION WIKTORIA BIALOSTOCKA
SULAMITA ŚLUBOWSKA
MAGDALENA SKWIERCZYNSKA
HANNA CHYLINSKA
THE YOUNGEST FINALIST WIKTORIA BIALOSTOCKA

OLDER GROUP

1ST PLACE CELINA KOTZ
2ND PLACE MAGDALENA HEINZ
MATEUSZ GIDASZEWSKI
3RD PLACE JOANNA KASPERCZYK
GABRIELA OPACKA
DISTINCTION SEBASTIAN NOWAK
ANNA KORCZYNSKA
JULIA MURASZKO
Award for best performance of Paganini's composition MAGDALENA HEINZ
Award for most individuality JOANNA KASPERCZYK

RESULTS IX INTERNATIONAL VIOLIN COMPETITION
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 7 - 10. 04. 2011 r.

Younger group

IST PLACE SARA DRAGAN, Polska
IIND PLACE ROBERT LAGUNIAK, Polska
MARTA GIDASZEWSKA, Polska
CHRISTA MARIA STANGORRA, Niemcy
POLINA SHUPILOWA, Bialorus
IIIRD PLACE MAGDALENA HEINZ, Polska
KATARZYNA GORSKA, Polska
JULIA MURASZKO, Polska
JULIA WRONSKA, Polska
Award for the best performance of a Paganini's composition SARA DRAGAN, Polska
The youngest finalist of competition SARA DRAGAN, Polska

Older group

IST PLACE MATEUSZ MICHAL MAKUCH, Polska
IIND PLACE MATEUSZ GIDASZEWSKI, Polska
IIIRD PLACE AMELIA MASZONSKA Polska
SAMIRA SPIEGEL, Niemcy
DISTINCTION WIKTOR MODRZEJEWSKI, Polska
KATARZYNA PLACZEK, Polska
AMADEUSZ ZARZYCKI, Polska
Award for the best perfomance of a Paganini's composition in older group MATEUSZ MICHAL MAKUCH, Polska
Award for the bigger individualist of competition MATEUSZ MICHAL MAKUCH, Polska


do góry

RESULTS VIII OGOLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"YOUNG pAGANINI" LEGNICA 8 - 11. 04. 2010 r.

Younger group

IST PLACE ex aequo: MARTA GIDASZEWSKA
MATEUSZ MICHAL MAKUCH
IIND PLACE nie przyznano  
IIIRD PLACE JOANNA PALUCH
JAKUB STRZELECKI
KATARZYNA PLACZEK
DISTINCTION MONIKA SZEMELAK
THE YOUNGEST FINALIST MARTA GIDASZEWSKA
HIGHEST AWARD FOR A LOWER SILESIAN VIOLINIST JOANNA PALUCH

Older group

IST PLACE AMELIA MASZONSKA
IIND PLACE ANNA MALESZA
IIIRD PLACE MATEUSZ GIDASZEWSKI
DISTINCTION SEBASTIAN CZAJA

THE ACCOMPANISTS' AWARD:

  • PROF. BARBARA ORLUKOWICZ
  • MGR JOANNA ZATHEY

All prizewinners received:

GIFTS from the For ART Foundation and Dr Irena Eris' cosmetics.

go up

Results VII OGOLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 16 - 19. 04. 2009 r.

Younger group

1ST PLACE ALEKSANDER DASZKIEWICZ (KRAKOW)
2ND PLACE AMELIA MASZONSKA (POZNAN)
ROKSANA KWA¦NIKOWSKA (KOSZALIN)
WIKTOR MODRZEJEWSKI (KRAKOW)
3RD PLACE SARA DRAGAN (LEGNICA)
DISTINCTION JAKUB STRZELECKI (KOSZALIN)
AMADEUSZ ZARZYCKI (BYTOM)
JULIA MURASZKO (POZNAN)
MONIKA SZEMELAK(WROCLAW)
HIGHEST AWARD FOR A LOWER SILESIAN VIOLINIST SARA DRAGAN (LEGNICA)

Older group

1ST PLACE MALGORZATA WASIUCIONEK (JELENIA GORA)
2ND PLACE MARTA WASILEWICZ (POZNAN)
3RD PLACE MATEUSZ KONOPELSKI (KATOWICE)
DISTINCTION PAULINA KUSA (JELENIA GORA)
MALWINA KOTZ (POZNAN)
AGNIESZKA GESLER (KATOWICE)
NIKOLA GAJOWNIK (NYSA)

THE ACCOMPANISTS' AWARD:

  • MGR JOANNA ZATHEY


go up

Results VI OGOLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"YOUNG PAGANINI" LEGNICA 3 - 5. 04. 2008 r.

Younger group

1ST PLACE MATEUSZ GIDASZEWSKI(Poznan)
2ND PLACE NIKOLA GAJOWNIK (Nysa)
ADAM SIEBERS (Poznan)
3RD PLACE MAGDALENA LANGMAN (Gdansk), ROKSANA KWASNIKOWSKA (Koszalin)
DISTINCTION AMELIA MASZONSKA (Zielona Gora)
THE BEST LOWER SILESIAN FINALIST - JUNIOR HIGH SCHOOL MAGDALENA KSI¡DZYNA (Legnica)
THE YOUNGEST FINALIST MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznan)

Older group

1ST PLACE FILIP REKIEÆ (Katowice)
2ND PLACE MATEUSZ KONOPELSKI (Katowice)
3RD PLACE MONIKA CHMIELEWSKA (Warszawa)
DISTINCTION KRZYSZTOF RUCINSKI (Poznan)

laureaci laureaci
go up

V OGOLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "YOUNG PAGANINI"
LEGNICA 29 - 31.03.2007

Younger group

1ST PLACE ANNA MALESZA (Poznan)
2ND PLACE PIOTR KOSARGA (Opole)
3RD PLACE MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznan)
DISTINCTION MARTYNA JURCZAK (Poznan)

Older group

1ST PLACE OLGA PISKORZ (Legnica)
2ND PLACE ex aequo: JOANNA KREFT (Poznan);
MARTA KOWALCZYK (Warszawa)
3RD PLACE nie przyznano
DISTINCTION KRZYSZTOF RUCINSKI (Poznan)
Award for the best performance of a Paganini's composition OLGA PISKORZ (Legnica)
THE YOUNGEST FINALIST MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznan)
The best lower Silesian finalist - junior high school STANISLAW PODEMSKI (Wroclaw)

laureaci laureaci
go up

IV OGOLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "YOUNG PAGANINI"
LEGNICA 27 - 29.04.2006

Younger group

1ST PLACE CELINA KOTZ
2ND PLACE MARTA WASILEWICZ
3RD PLACE MAGDALENA MAKALA
DISTINCTION ANNA MALESZA; IZABELA KALDUNSKA; ALEKSANDRA MACHAJ;
AGATA KAWA

Older group

1ST PLACE MAJA SYRNICKA
2ND PLACE MACIEJ STRZELECKI
3RD PLACE ANASTAZJA LYSENKO
DISTINCTION ROBERT LIS; MARCIN OSTROWSKI
Award for most individuality MAJA SYRNICKA
THE YOUNGEST FINALIST CELINA KOTZ
The best lower Silesian finalist - junior high school BARTLOMIEJ CIASTON

laureaci laureaci
go up

III OGOLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "YOUNG PAGANINI"
LEGNICA 31.03 - 02.04.2005

1ST PLACE MARTA KOWALCZYK (Koszalin)
2ND PLACE MALWINA KOTZ (Poznan)
3RD PLACE BLAZEJ KOCIUBAN (Krakow)
I DISTINCTION AUDREY MASSAKA
II DISTINCTION KRZYSZTOF RUCINSKI
III DISTINCTION CELINA KOTZ
Award for the best performance of a Paganini's composition MALWINA KOTZ; BLAZEJ KOCIUBAN
THE YOUNGEST FINALIST CELINA KOTZ
HIGHEST AWARD FOR A LOWER SILESIAN VIOLINIST ANDRZEJ TULIK(LEGNICA)

laureaci laureaci
go up

II OGOLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "YOUNG PAGANINI"
LEGNICA 15 - 17.04.2004

1ST PLACE MAKSYM DONDALSKI (OLSZTYN)
2ND PLACE PIOTR FILOCHOWSKI (Poznan)
3RD PLACE BARTLOMIEJ CIASTON (LEGNICA)
DISTINCTION ANNA MARIA FILOCHOWSKA (Poznan)
DISTINCTION MARTA KOWALCZYK (KOSZALIN)
Award for the best performance of a Paganini's composition MAKSYM DONDALSKI (OLSZTYN)
THE YOUNGEST FINALIST ANNA MARIA FILOCHOWSKA (Poznan)
HIGHEST AWARD FOR A LOWER SILESIAN VIOLINIST BARTLOMIEJ CIASTON (LEGNICA)

laureaci laureaci
go up

I OGOLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "YOUNG PAGANINI"
LEGNICA 10 - 12.04.2003

1ST PLACE ex aequo:
MATEUSZ SMOL (Poznan)
i OLGA PISKORZ (LEGNICA)
2ND PLACE PIOTR FILOCHOWSKI (WARSZAWA)
3RD PLACE MARIA SLAWEK (GDANSK)
I DISTINCTION BLAZEJ KOCIUBAN (KRAKOW)
II DISTINCTION ANNA FILOCHOWSKA (WARSZAWA)
III DISTINCTION JOANNA KREFT (GDANSK)
IV DISTINCTION KRZYSZTOF RUCINSKI (POZNAN)
Award for the best performance of a Paganini's composition OLGA PISKORZ (LEGNICA)
Stypendium Fundacji Edukacji Miedzynarodowej
HIGHEST AWARD FOR A LOWER SILESIAN VIOLINIST
OLGA PISKORZ (LEGNICA)

laureaci laureaci

  • Czytany 293 razy
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: