Laureaci i nagrody

Laureaci i nagrody

WYNIKI XV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA

Grupa młodsza / YOUNGER GROUP

I miejsce MILENA PIORUŃSKA
II miejsce HANNA POZORSKA
III miejsce ex aequo LIR VAGINSKY
ROKSANA GOPLAŃSKA
KACPER SOLARZ
Wyróżnienia KATARZYNA HEJNOWICZ
IZABELA KRZYSTEK
JAKUB STASZEL
NATALIE TOPERCZEROVA
INGA WAWRZYNKOWSKA
GAJA WILEWSKA
Najlepsze wykonanie utworu
Niccolo Paganiniego w grupie młodszej
MILENA PIORUŃSKA

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce BARTOSZ SKIBIŃSKI
II miejsce ex aequo SEMEN SŁOBODIANIUK
MICHAŁ ORLIK
III miejsce ex aequo PATRYCJA ULAŃSKA
MARIA BELICA
Wyróżnienia ADAM DZIEWIĄTKOWSKI
AGATA DOSZCZAK
KRYSTOF KOHOUT
KATARZYNA SCHULZ
OLIWIA BUJNOWICZ
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej
SARA DRAGAN
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu MILENA PIORUŃSKA
Występ z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie,
Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
oraz Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu
laureat GRAND PRIX: SARA DRAGAN

WYNIKI XIV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 30.03 - 1.04.2016 r.

Grupa młodsza / YOUNGER GROUP

I miejsce Simon Luethy (Niemcy)
II miejsce Wojciech Marcin Niedziółka (Polska)
III miejsce Weronika Weiss,
Michał Orlik (Polska)
Wyróżnienia Wiktoria Białostocka (Polska),
Aleksandra Wiktoria Jackiewicz (Polska/Austria) Angelika Malerczyk (Polska),
Paulina Helena Tomczuk (Polska)
Najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego Weronika Weiss

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce Bartłoniej Fraś (Polska)
II miejsce Bartosz Skibiński (Polska)
III miejsce Sylwia Marut,
Patrycja Ulańska,
Zuzanna Kuklińska (Polska)
Wyróżnienia JMarcin Nawara,
Karolina Podorska (Polska)
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej:
Bartłomiej Fraś
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu Simon Luethy,
Bartłomiej Fraś

WYNIKI XIII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 26 - 28. 04. 2015 r.

Grupa młodsza / YOUNGER GROUP

I miejsce Elias David Moncado (Niemcy)
II miejsce Wiktoria Białostocka (Kraków)
Justyna Grudzień (Poznań)
Wiktor Dziedzic (Koszalin)
III miejsce Zuzanna Kuklińska (Gdańsk)
IV miejsce Patrycja Ulańska (Łódź)
Maria Belica (Częstochowa)
Wyróżnienia Olivia Bujnowicz (Katowice)
Maria Elena Lascar (Legnica)
Angelika Malerczyk (Katowice)
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu
Niccolo Paganiniego w grupie młodszej:
Elias David Moncado (Niemcy)

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce Sulamita Ślubowska (Jelenia Góra)
II miejsce Marika Ikeya (Niemcy)
Bartosz Czyżewski (Jelenia Góra)
Paulina Malesza (Poznań)
Bartosz Skibiński (Łódź)
III miejsce Magdalena Turek (Kraków)
Judyta Kluza (Kraków)
Martyna Kaszkowiak (Opole)
Wyróżnienia Dennis Schneiderka (Czechy)
Amelia Dziedzic (Koszalin)
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej:
Paulina Malesza
Indywidualność konkursu Elias David Moncado
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu Sulamita Ślubowska
Bartosz Skibiński
Występ podczas III Festiwalu Jurajska Jesień
Muzyczna, Częstochowa 24.10.2015
Wiktor Dziedzic
Martyna Kaszkowiak
Nagroda dla najmłodszego finalisty Wiktor Dziedzic
Maria Elena Lascar

WYNIKI XII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 02 - 04. 04. 2014 r.

Grupa młodsza / YOUNGER GROUP

I miejsce Anne Luisa Kramb - Niemcy
II miejsce ex aequo Bartosz Czyżewski - Jelenia Góra
Wiktoria Białostocka - Kraków
III miejsce Justyna Grudzień - Poznań
Wyróżnienia Olivia Bujnowicz - Katowice
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu
Niccolo Paganiniego w grupie młodszej
Anne Luisa Kramb - Niemcy

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce ex aequo Julia Wrońska - Warszawa
Magdalena Heinz - Berlin
II miejsce Sulamita Ślubowska - Jelenia Góra
III miejsce ex aequo Martyna Łukasik - Katowice
Jakub Przybycień - Zielona Góra
Konstancja Smolorz - Katowice
Wyróżnienia ex aequo Amelia Dziedzic - Koszalin
Agnieszka Sawicka-Katowice
Najlepsze wykonanie utworu
N.Paganiniego w grupie starszej
Julia Wrońska - Warszawa
Indywidualność konkursu Julia Wrońska - Warszawa
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu Julia Wrońska
Magdalena Heinz
Anne Luisa Kramb
Recital w Filharmonii Opolskiej im.J.Elsnera Julia Wrońska
Magdalena Heinz
Anne Luisa Kramb
Sulamita Ślubowska

WYNIKI XI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 05 - 07. 04. 2013 r.

Grupa młodsza

I miejsce ROBERT ŁAGUNIAK
II miejsce ex aequo BARBARA ŻOŁNIERCZYK
AGNIESZKA WOJTOWICZ
III miejsce ex aequo DOROTA DUDA
WIKTORIA BIAŁOSTOCKA
Wyróżnienia JACEK GŁOGOWSKI
KAJA MICHAŁOWICZ
MARTYNA KASZKOWIAK
KATARZYNA HEJNOWICZ
Najmłodszy finalista konkursu WIKTORIA BIAŁOSTOCKA

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce ALEKSANDER DASZKIEWICZ
ALEKSANDRA BUCHOLC
II miejsce MAGDALENA HEINZ
III miejsce CAROLINA BLASKOVIC
Wyróżnienia JULIA MAŁEK
MARIA SOSNOWSKA
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego w grupie starszej ALEKSANDER DASZKIEWICZ
Największa indywidualność konkursu MAGDALENA HEINZ
Występ z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu ROBERT ŁAGUNIAK
MAGDALENA HEINZ
Występ z Filharmonią Opolską im.J.Elsnera ALEKSANDER DASZKIEWICZ
ALEKSANDRA BUCHOLC

WYNIKI X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 12 - 15. 04. 2012 r.

Grupa młodsza

I miejsce MARTA GIDASZEWSKA
II miejsce ROBERT ŁAGUNIAK
III miejsce DARIA KULISHKINA
DONG-MYOUNG PARK
KATARZYNA GÓRSKA
Wyróżnienia WIKTORIA BIAŁOSTOCKA
SULAMITA ŚLUBOWSKA
MAGDALENA SKWIERCZYŃSKA
HANNA CHYLIŃSKA
Najmłodszy finalista konkursu WIKTORIA BIAŁOSTOCKA

Grupa starsza / OLDER GROUP

I miejsce CELINA KOTZ
II miejsce MAGDALENA HEINZ
MATEUSZ GIDASZEWSKI
III miejsce JOANNA KASPERCZYK
GABRIELA OPACKA
Wyróżnienia SEBASTIAN NOWAK
ANNA KORCZYŃSKA
JULIA MURASZKO
Najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego w grupie starszej MAGDALENA HEINZ
Największa indywidualność konkursu JOANNA KASPERCZYK

WYNIKI IX MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 7 - 10. 04. 2011 r.

Grupa młodsza

I miejsce SARA DRAGAN, Polska
II miejsce ROBERT ŁAGUNIAK, Polska
MARTA GIDASZEWSKA, Polska
CHRISTA MARIA STANGORRA, Niemcy
POLINA SHUPILOWA, Białoruś
III miejsce MAGDALENA HEINZ, Polska
KATARZYNA GÓRSKA, Polska
JULIA MURASZKO, Polska
JULIA WROŃSKA, Polska
Najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego SARA DRAGAN, Polska
Najmlodszy finalista konkursu SARA DRAGAN, Polska

Grupa starsza

I miejsce MATEUSZ MICHAŁ MAKUCH, Polska
II miejsce MATEUSZ GIDASZEWSKI, Polska
III miejsce AMELIA MASZOŃSKA Polska
SAMIRA SPIEGEL, Niemcy
Wyróżnienie WIKTOR MODRZEJEWSKI, Polska
KATARZYNA PŁACZEK, Polska
AMADEUSZ ZARZYCKI, Polska
Najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego w grupie starszej MATEUSZ MICHAŁ MAKUCH, Polska
Nagroda za największą indywidualność konkursu MATEUSZ MICHAŁ MAKUCH, Polska


do góry

WYNIKI VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 8 - 11. 04. 2010 r.

Grupa młodsza

I MIEJSCE ex aequo: MARTA GIDASZEWSKA
MATEUSZ MICHAŁ MAKUCH
II MIEJSCA nie przyznano  
III MIEJSCE: JOANNA PALUCH
JAKUB STRZELECKI
KATARZYNA PŁACZEK
WYRÓŻNIENIE: MONIKA SZEMELAK
NAJMŁODSZY FINALISTA: MARTA GIDASZEWSKA
NAJWYŻEJ NAGRODZONY DOLNOŚLĄZAK: JOANNA PALUCH

Grupa starsza

I MIEJSCE: AMELIA MASZOŃSKA
II MIEJSCE: ANNA MALESZA
III MIEJSCE: MATEUSZ GIDASZEWSKI
WYRÓŻNIENIE: SEBASTIAN CZAJA

WYRÓŻNIENIA DLA AKOMPANIATORÓW:

  • PROF. BARBARA ORŁUKOWICZ
  • MGR JOANNA ZATHEY

Wszyscy nagrodzeni otrzymali:

PODARUNKI od FUNDACJI FOR ART oraz kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego Dr Ireny Eris

do góry

WYNIKI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 16 - 19. 04. 2009 r.

Grupa młodsza

I miejsce ALEKSANDER DASZKIEWICZ (KRAKÓW)
II miejsce AMELIA MASZOŃSKA (Poznań)
ROKSANA KWAŚNIKOWSKA (KOSZALIN)
WIKTOR MODRZEJEWSKI (KRAKÓW)
III miejsce SARA DRAGAN (LEGNICA)
Wyróżnienie JAKUB STRZELECKI (KOSZALIN)
AMADEUSZ ZARZYCKI (BYTOM)
JULIA MURASZKO (Poznań)
MONIKA SZEMELAK(WROCŁAW)
Najlepszy Dolnoślązak
najmłodszy uczestnik konkursu - finalista
SARA DRAGAN (LEGNICA)

Grupa starsza

I miejsce MAŁGORZATA WASIUCIONEK (JELENIA GÓRA)
II miejsce MARTA WASILEWICZ (Poznań)
III miejsce MATEUSZ KONOPELSKI (KATOWICE)
Wyróżnienie PAULINA KUSA (JELENIA GÓRA)
MALWINA KOTZ (Poznań)
AGNIESZKA GESLER (KATOWICE)
NIKOLA GAJOWNIK (NYSA)

WYRÓŻNIENIE DLA AKOMPANIATORA:

  • MGR JOANNA ZATHEY


do góry

WYNIKI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO
"MŁODY PAGANINI" LEGNICA 3 - 5. 04. 2008 r.

Grupa młodsza

I miejsce MATEUSZ GIDASZEWSKI(Poznań)
II miejsce NIKOLA GAJOWNIK (Nysa)
ADAM SIEBERS (Poznań)
III miejsce MAGDALENA LANGMAN (GdaŃsk), ROKSANA KWAŚNIKOWSKA (Koszalin)
Wyróżnienie AMELIA MASZOŃSKA (Zielona Góra)
Najlepszy Dolnoślązak finalista - gimnazjalista MAGDALENA KSIĄDZYNA (Legnica)
Najmłodszy uczestnik konkursu - finalista MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznań)

Grupa starsza

I miejsce FILIP REKIEĆ (Katowice)
II miejsce MATEUSZ KONOPELSKI (Katowice)
III miejsce MONIKA CHMIELEWSKA (Warszawa)
Wyróżnienie KRZYSZTOF RUCIŃSKI (Poznań)

laureaci laureaci
do góry

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MŁODY PAGANINI"
LEGNICA 29 - 31.03.2007

Grupa młodsza

I miejsce ANNA MALESZA (Poznań)
II miejsce PIOTR KOSARGA (Opole)
III miejsce MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznań)
Wyróżnienie MARTYNA JURCZAK (Poznań)

Grupa starsza

I miejsce OLGA PISKÓRZ (Legnica)
II miejsce ex aequo: JOANNA KREFT (Poznań);
MARTA KOWALCZYK (Warszawa)
III miejsce nie przyznano
Wyróżnienie KRZYSZTOF RUCIŃSKI (Poznań)
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego OLGA PISKÓRZ (Legnica)
Nagroda dla najmłodszego uczestnika konkursu - finalisty MATEUSZ GIDASZEWSKI (Poznań)
Stypendium dla najlepszego Dolnoślązaka finalisty - gimnazjalisty STANISŁAW PODEMSKI (Wrocław)

laureaci laureaci
do góry

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MŁODY PAGANINI"
LEGNICA 27 - 29.04.2006

Grupa młodsza

I miejsce CELINA KOTZ
II miejsce MARTA WASILEWICZ
III miejsce MAGDALENA MAKAŁA
Wyróżnienie ANNA MALESZA; IZABELA KAŁDUŃSKA; ALEKSANDRA MACHAJ;
AGATA KAWA

Grupa starsza

I miejsce MAJA SYRNICKA
II miejsce MACIEJ STRZELECKI
III miejsce ANASTAZJA ŁYSENKO
Wyróżnienie ROBERT LIS; MARCIN OSTROWSKI
Nagroda za największą indywidualnośæ konkursu MAJA SYRNICKA
Nagroda dla najmłodszego uczestnika konkursu - finalisty CELINA KOTZ
Stypendium dla najlepszego Dolnoślązaka finalisty - gimnazjalisty BARTŁOMIEJ CIASTOŃ

laureaci laureaci
do góry

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MŁODY PAGANINI"
LEGNICA 31.03 - 02.04.2005

I miejsce MARTA KOWALCZYK (Koszalin)
II miejsce MALWINA KOTZ (Poznań)
III miejsce BŁAŻEJ KOCIUBAN (Kraków)
I wyróżnienie AUDREY MASSAKA
II wyróżnienie KRZYSZTOF RUCIŃSKI
III wyróżnienie CELINA KOTZ
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego MALWINA KOTZ; BŁAŻEJ KOCIUBAN
Nagroda dla najmłodszego uczestnika konkursu - finalisty CELINA KOTZ
Stypendium dla najlepszego Dolnoślązaka finalisty ANDRZEJ TULIK(LEGNICA)

laureaci laureaci
do góry

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MŁODY PAGANINI"
LEGNICA 15 - 17.04.2004

I miejsce MAKSYM DONDALSKI (OLSZTYN)
II miejsce PIOTR FILOCHOWSKI (Poznań)
III miejsce BARTŁOMIEJ CIASTOŃ (LEGNICA)
Wyróżnienie ANNA MARIA FILOCHOWSKA (Poznań)
Wyróżnienie MARTA KOWALCZYK (KOSZALIN)
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego MAKSYM DONDALSKI (OLSZTYN)
Nagroda dla najmłodszego uczestnika konkursu - finalisty ANNA MARIA FILOCHOWSKA (Poznań)
Stypendium dla najlepszego Dolnoślązaka-finalisty BARTŁOMIEJ CIASTOŃ (LEGNICA)

laureaci laureaci
do góry

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MŁODY PAGANINI"
LEGNICA 10 - 12.04.2003

I miejsce ex aequo:
MATEUSZ SMÓL (Poznań)
i OLGA PISKÓRZ (LEGNICA)
II miejsce PIOTR FILOCHOWSKI (WARSZAWA)
III miejsce MARIA SŁAWEK (GDAŃSK)
I wyróżnienie BŁAŻEJ KOCIUBAN (KRAKÓW)
II wyróżnienie ANNA FILOCHOWSKA (WARSZAWA)
III wyróżnienie JOANNA KREFT (GDAŃSK)
IV wyróżnienie KRZYSZTOF RUCIŃSKI (Poznań)
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu N.Paganiniego OLGA PISKÓRZ (LEGNICA)
Stypendium Fundacji Edukacji Międzynarodowej
dla najlepszego Dolnoślązaka-finalisty
OLGA PISKÓRZ (LEGNICA)

laureaci laureaci

  • Czytany 39 razy
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: